USA Hayduke Trail 2024
Petr Kosek 

27.05.202419:00 - 21:00 

Místo: SVČ Jednička - Praha 1

Kapacita 60 míst. DOPORUČUJEME REZERVACI. Zdarma.
Vstupné: 110 Kč / platba v hotovosti při vstupu

USA Hayduke Trail 2024 Petr Kosek

Hayduke Trail je trasa dlouhá 1300 km, procházející divočinou jižního Utahu a severní Arizony. Vede pouštní krajinou a desítkami kaňonů národních parků Arches National Park, Canyonlands, Capitol Reef, Bryce Canyon, Grand Canyon a Zion. Není tak populární, jako jiné dálkové traily v USA, o to víc je ale opředen legendami.

Trasou, jak vystřiženou z amerického westernu, projdou ročně tak tři desítky bláznů a bývá označována za nejtěžší americký trail. Co je na tom pravdy vyzkoušela na jaře 2022 trojice českých nadšenců, které spojuje láska k chození dlouhých cest s minimalistickým vybavením.

Petr Kosek

Další z jarních hostů Jedničky - rodák z Orlických hor - Petr Kosek je cestovatel, lezec a milovník dlouhých treků, kterými umí nahradit i svatební cestu.

Podnikl několik delších treků (Huayhuash, Torres del Paine Circuit, Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail, Apalačskou stezku) a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA, zakončených vyhlášenými bigwally v Yosemitech (The Nose a Salathe Wall na El Capitan ad.). Je prvním Čechem, který prošel tři nejdelší světové treky (Triple Crown, cca 12 000 km).

Díky přípravám na tyto cesty objevil království ultralehkého trekového vybavení a věnuje se pohybu přírodou a horami s minimalistickým vybavením. Aby mohl i ostatním cestovatelům přiblížit myšlenky a principy ultralehkého pojetí trekingu a zároveň se podělit o svoje zkušenosti a zážitky, založil a s partou nadšenců provozuje web www.nalehko.com i stejnojmenný český outdoorový obchod.


Připravujeme další programy a těšíme se na Vás!