Španělsko: Camino de Santiago
Karolína Kondýsková 

17.06.202419:00 - 21:00 

Místo: SVČ Jednička - Praha 1

Kapacita 60 míst. DOPORUČUJEME REZERVACI. Zdarma.
Vstupné: 110 Kč / platba v hotovosti při vstupu

ŠPANĚLSKO: Camino de Santiago Karolína Kondýsková

Vůně eukalyptu, spálenej nos, šumění moře, sbírání razítek do credencialu, hlasitý chrápání spoluputovníků, chůze po asfaltu a plážích, bolavý nohy s puchýři a na následující týdny jen jeden cíl: dojít tam, kam si už ve svých 12 letech zamanula - ze Santanderu do Santiga podél Camino del Norte po Svatojakubské poutní cestě. A protože jí to nebylo dost, došla až na Muxíu, Fisterru a v protisměru se přiblížila do Porta. 

Šest týdnů, tisíc kilometrů, dva státy, sama a přitom nikdy v osamění. Tak vypadala šestitýdenní pouť Karolíny Kondýskové. Tisíc kilometrů podél Atlantiku, protkaných žlutými šipkami, které ji bezpečně dovedly do cíle. Camino de Santiago - Svatojakubská cesta - nejstarší poutní cesta v Evropě, vedená pod kulturním dědictvím UNESCO.

„Camino je spirituální cesta k sobě. Můžete mít plány, nezodpovězené otázky, přání, ale nejspíš nic z toho nedopadne tak, jak jste si předsevzali,“ říká Karolína. „Pokud v životě potkám někoho kdo, se na Camino také chystá, jsem s velkou radostí připravena sdílet svoje tipy a zážitky. Proto jsem moc ráda, že si svoji pouť znovu připomenu právě na tak krásném místě jako je prostor Jedničky. Nabídnu tipy na ubytování, které by poutníci neměli minout a také seznam toho, co bych si s sebou příště přibalila a co jsem naopak nakonec poslala domů. A pro ty, co se bojí cestovat sami, i několik rad, jak jsem se vypořádala se smutkem a samotou na cestách.“        

Karolína Kondýsková

Už v dětství se zamilovala do přírody, objevujíc její kouzlo díky dobrodružstvím s dětským oddílem Brontosaura a procházkám po Vysočině. Vášeň pro přírodu ji přivedla k fotografování, které vystudovala na střední škole, a od té doby zachycuje krásu světa i skrze objektiv.

S přáteli postupně obchází Českou republiku po hranicích, kde vyhledává méně známá místa a užívá si klid a krásu přírody spíše než velké porce kilometrů za den a přílišný spěch. Nejen stopem procestovala Čechy, Francii, Anglii a Norsko, naposledy dostopovala za prací na krásný holandský ostrov. Největším dobrodružstvím pro ni ale doposud byla její loňská šestitýdenní španělská Svatojakubská pouť ze Santanderu do Santiaga de Compostela, kde sama (ačkoliv ne v osamění) ušla tisíc kilometrů.

Letos se Karolína zapojila do pražského týmu Nalehko, kde sdílí svou lásku k přírodě s ostatními milovníky cestování a dobrodružství.

Připravujeme další programy a těšíme se na Vás!