AUSTRÁLIE
Markéta Brabcová 

18.12.202319:00 - 21:00 

Rezervace zdarma.  Připomínka e-mailem před akcí.

Vstupné: 110 Kč / platba v hotovosti při vstupu

Austrálie Markéta Brabcová

Přijďte se v předvánočním čase zahřát fotkami z nejmenšího kontinentu planety! 

Na dalším cestovatelském večeru v Jedničce si můžete společně s Markétou Brabcovou vyšlápnout na nejvyšší australský vrchol Mt. Kosciuszko, projet se po Great Ocean Road, navštívit majestátné Uluru a nebo se na skok doplavit i do Tasmánie. 

Markéta Brabcová

Jako dítě prý na výletech bývala protiva, vyptávající se rodičů, „kdy už tam budeme?“ Po studiích v sobě ale Markéta našla překvapivou touhu vyrazit na cesty. Opustila práci v kanceláři a 3/4 roku chodila, jezdila, stopovala a létala po světě, mnohdy tak trochu "na punk".

První její větší cestou byl Nový Zéland, nádhernou přírodu obdivovala v Norsku, Švédsku a na Islandu. Za polární kruh a pak i na Balkán dojela na motorce. Prošla si španělské Camino de Santiago a část Israel National Trail, projela exotické Japonsko, Srí Lanku a Thajsko. Učarovaly jí také výstupy na vysoké hory, ať s přáteli nebo i sólo: s batohem vyrazila do Himaláje a Karakoramu, vystoupila na skoro sedmitisícový argentinský vrchol Ojos del Salado, dobyla pětitisícovky Elbrus a Kazbek i několik dalších krásných evropských hor. 

Aktuálně prý Markéta zdolává spíš hory prádla a brodí se hračkami se dvěma holčičkami - předškolačkami, ale i ty už s mamkou - cestovatelkou absolvovaly přechod Jizerek, Šumavy, Českého Ráje... 


Dále pro vás připravujeme program:  Gambie s Jiřím Kafkou a mnohé další. Těšíme se na vás!