Češi v Antarktidě
RNDr. Hynek Adámek

25.09.202319:00 - 21:00 

Rezervace zdarma.  Připomínka e-mailem před akcí.

Vstupné: 110 Kč / platba v hotovosti při vstupu

Češi v Antarktidě │ RNDr. Hynek Adámek 

Kdo byl první Čech v Antarktidě? Jak se tam dostali naší první vědci? Jak vypadá současná vědecká práce v Antarktidě a stane se největším nepřítelem Antarktidy globální oteplování nebo nekontrolovatelný nárůst turistů?

Antarktida je zároveň dlouhý příběh českých vědců, kteří dokázali zhmotnit svůj sen – polární stanici Johanna Gregora Mendla. Přijďte jim nahlédnout přes rameno. Zjistíte, že vědecká práce v Antarktidě se nerovná pojmu dovolená.

Zvu vás na svou přednášku a dopředu slibuji, že rozhodně nebude jen o polární vědě. 

RNDr. Hynek Adámek 

Geograf, publicista a fotograf. Pracuje pro National Geographic Česko. 

Absolvent Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor fyzická geografie. Publikuje od roku 1993. Mimo jiné účastník české expedice Živá Afrika do rovníkové a západní Afriky v roce 1994. Během letní antarktické sezóny 2004/2005 byl členem týmu, který na ostrově Jamese Rosse vybudoval první českou vědeckou stanici na tomto kontinentu – stanici Johanna Gregora Mendela. Letos, po 18 létech, se tam s vědeckou expedicí Masarykovy univerzity vrátil. 

Dále pro vás připravujeme programy: Kanárské ostrovy s Martinem Jelínkem  |  Austrálie Markéty Brabcové  |  Gambie s Jiřím Kafkou a mnohé další. Těšíme se na vás!